27 czerwca 2022

Szlachetne

Kolejna witryna oparta na WordPressie

10 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi

3 min read

Cierpisz na wysokie ciśnienie krwi bez przyjmowania leków? Naturalne lekarstwo może pomóc – wypróbować jeden z tych alternatywnych sposobów na naturalne obniżenie ciśnienia krwi

Wypróbuj alternatywę: naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia krwiSchudnij

Badania wykazały, że prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia (tj. Stale wynosi 140/90 lub więcej) jest dwukrotnie większe, jeśli wskaźnik BMI wynosi 30 lub więcej.

Zwiększ tempo

Regularne, energiczne spacery mogą obniżyć górną (skurczową) wartość ciśnienia krwi o prawie osiem punktów, a dolną (rozkurczową) o sześć. „Regularne ćwiczenia wzmacniają serce, dzięki czemu może pompować więcej krwi przy mniejszym wysiłku” – twierdzi profesor Gareth Beevers z Blood Pressure Association. „Staraj się energicznie chodzić przez co najmniej 30 minut przez większość dni, ale dopilnuj tego, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń”.

Zmień swoją filiżankę
W amerykańskim badaniu stwierdzono, że trzy filiżanki herbaty z hibiskusa dziennie obniżają ciśnienie skurczowe o siedem punktów w ciągu sześciu tygodni – co równa się działaniu wielu leków. Spróbuj herbaty Hambleden Hibiscus Tea, 2,50 £ za 30 torebek w sklepach ze zdrową żywnością.Staraj się ograniczyć ilość przetworzonej żywności – chleba, herbatników, płatków śniadaniowych, dań na wynos i gotowych posiłków. Zawierają one 80 procent spożywanej przez nas soli, twierdzi Blood Pressure Association.

Podnieś potas

Ten minerał może przeciwdziałać wpływowi sodu (z soli) i jest świetny we wspomaganiu kontroli ciśnienia krwi. Dobre źródła obejmują banany, melony, rośliny strączkowe, grzyby i słodkie ziemniaki.

Naucz się oddychać

Powolne oddychanie i praktyki medytacyjne, takie jak qigong, joga i tai chi, zmniejszają poziom hormonów stresu, które podnoszą poziom reniny, enzymu nerkowego, który podnosi ciśnienie krwi. Spróbuj pięć minut rano i wieczorem. Weź głęboki wdech i rozszerz brzuch. Zrób wydech i uwolnij całe napięcie.

Pij sok z buraków
Naukowcy z Queen Mary na Uniwersytecie Londyńskim twierdzą, że pacjenci, którzy pili 250 ml soku z buraków dziennie, mieli znacznie niższe ciśnienie krwi do 24 godzin.

Przejście na bezkofeinową
Kofeina może podnosić ciśnienie krwi poprzez zwężanie naczyń krwionośnych i nasilanie skutków stresu, co przyspiesza pracę serca. Centrum Medyczne Uniwersytetu Duke znalazło 500 mg kofeiny – trzy kubki kawy – dziennie, podwyższone ciśnienie krwi o 4 punkty, utrzymujące się do snu.

Weź suplement
Badania wykazały, że suplementy koenzymu Q10 obniżają ciśnienie krwi nawet o 17 punktów w ciągu dziesięciu punktów. CoQ10 jest przeciwutleniaczem niezbędnym do produkcji energii i działa rozszerzająco na naczynia krwionośne. Porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym o przyjmowaniu suplementu 60-100 mg trzy razy dziennie.

Relaks przy muzyce
Uniwersytet we Florencji poprosił 28 dorosłych zażywających tabletki na nadciśnienie, aby przez 30 minut dziennie słuchali kojącej muzyki klasycznej, celtyckiej lub indyjskiej, jednocześnie oddychając powoli. Po tygodniu uczestnicy obniżyli swój średni odczyt skurczowy o 3,2 punktu. Po miesiącu odczyty spadły o 4,4 punktu

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.