27 maja 2022

Szlachetne

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Kiedy najlepiej zobaczyć zorzę polarną?

3 min read

Te migoczące zielone światła na niebie są na prawie wszystkich listach rzeczy do zrobienia, ale kiedy jest najlepszy czas, aby zobaczyć zorzę polarną ? Naturalne, ale zastanawiałeś się, kiedy jechać, nasz przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby zmaksymalizować swoje szanse na zobaczenie niesamowitego pokazu.

Kiedy najlepiej zobaczyć zorzę polarną?

Istnieje większa szansa na dostrzeżenie zorzy polarnej, gdy niebo jest ciemne, więc najlepszy czas na podróżowanie na naprawdę zapierające dech w piersiach pokazy to okres od października do marca.

W niektórych miejscach, np. W Szwecji i Norwegii , zorza polarna jest widoczna w łagodniejszych miesiącach, takich jak wrzesień i kwiecień. To jeden z najlepszych momentów, aby zobaczyć zorzę polarną, kiedy możesz również cieszyć się jeziorami i fiordami podczas wakacji.

Intensywność zorzy polarnej zależy również od cyklu słonecznego słońca, który jest częścią 11-letniej fazy, więc dekada podróży może zwiększyć Twoje szanse na ich zobaczenie.

Chociaż rok 2020 jest bliżej minimum słonecznego i aktywność jest mniejsza, jedną z korzyści jest to, że obserwacje są łatwiejsze do przewidzenia niż podczas maksimum słonecznego, kiedy zorze są nagłe i krótkotrwałe.

Gdzie najlepiej zobaczyć zorzę polarną?

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na daleką północ Europy, do szwedzkiej Laponii lub północnej Norwegii. Islandia oferuje również duże szanse zobaczenia zorzy polarnej. Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc polecanych przez naukowców jest szwedzki Park Narodowy Abisko.

Można je nawet zobaczyć w Szkocji i niektórych częściach Wielkiej Brytanii, gdy warunki są odpowiednie, chociaż w Wielkiej Brytanii można je zobaczyć rzadziej.

Gdzie można je zobaczyć w Wielkiej Brytanii?

Scottish Highlands i Scottish Isles oferują najlepsze warunki do oglądania zorzy polarnej w Wielkiej Brytanii, ponieważ są one odległe i mają niewielkie zanieczyszczenie światłem.

Od czasu do czasu można je również zobaczyć z Krainy Jezior, w Yorkshire, a nawet na południu, jak Park Narodowy Exmoor w Devon.

Który miesiąc jest najlepszy na obserwację zorzy polarnej?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas na oglądanie zorzy polarnej, styczeń i luty to najlepszy czas na oglądanie zorzy polarnej, ale są to również najzimniejsze miesiące w roku. Możesz podróżować pod koniec stycznia, aby złapać muzykę na żywo, imprezy plenerowe, wystawy i warsztaty podczas Festiwalu Zorzy Polarnej w Tromso.

Jeśli wybierasz się do Szwecji w miesiącach zimowych, przyjedziesz tutaj w idealnym momencie, aby cieszyć się niektórymi zajęciami arktycznymi, takimi jak husky na sankach, skutery śnieżne i wycieczki na rakietach śnieżnych. Dodatkowo możesz zobaczyć zorzę polarną, spędzając noc w niesamowitym Icehotel .

Czy zorza polarna jest widoczna tylko zimą?

Światła tańczą na niebie przez cały rok, a ich intensywność nie jest sezonowa. Jeśli naładowane cząsteczki zostaną uwolnione przez rozbłysk słoneczny, zorza polarna będzie widoczna – niezależnie od tego, w którym miesiącu jesteśmy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.